Gala Muzyki Filmowej- 28.08.2019

Prestiżowa nagroda „Oscar” jest najsłynniejszą nagrodą świata, przyznawaną od 1929r. przez Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej w wielu kategoriach filmowych. To, co wszystkim się kojarzy z tą uroczystością to głownie gwiazdy filmowe, czerwony dywan i ogrom paparazzi. Ceremonia rozdania tradycyjnie odbywa się wczesną wiosną, natomiast uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Działdowie chcąc wcielić się w największe sławy świata filmowego, zorganizowali własną prestiżową Galę rozdania Oscarów w ramach „Pożegnania lata” i zaprosili na tę ceremonię wszystkie zaprzyjaźnione Domy.

28 sierpnia 2019 r. po raz XV w  Środowiskowym Domu Samopomocy Caritas Diecezji Toruńskiej w Działdowie odbyło się spotkanie integracyjne zaprzyjaźnionych domów. Tegoroczne spotkanie było bardzo uroczyste, gdyż miało charakter Gali Muzyki Filmowej, na którą odpowiedziały wszystkie zaproszone domy. Gościliśmy przedstawicieli ŚDS z: Iłowa Osady, Chełmna, Torunia, Blizna, Brodnicy, Grudziądza, Żuromina, Lidzbarka, Nidzicy i Ukty oraz Kierowników Środowiskowych Domów, Dyrektora Caritas Diecezji Toruńskiej Ks. Daniela Adamowicza,  Pana Starostę Pawła Cieślińskiego, Dyrektora z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Panią Katarzynę Napiwocką, Burmistrza Miasta Działdowo Pana Grzegorza Mrowińskiego, Panią Małgorzatę Rochoń Dyrektora Mops Działdowo, przedstawiciela GOPS Działdowo, dyrektorów szkół i księży. Nasze pomysły oraz talent scenograficzny mogliśmy w pełni zrealizować dzięki gościnności i uprzejmości Pana Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2  Pana Michała Struzika, który użyczył nam Sali, w której mogliśmy zorganizować tegoroczne spotkanie. Prestiżu i wyniosłości tej uroczystości nadała Pani Agata Bobrowska, która swoim śpiewem rozpoczęła naszą uroczystość. Celem tego spotkania była nie tylko prezentacja talentów wśród osób niepełnosprawnych, ale także integracja oraz nabywanie umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji poprzez różne formy artystyczne: Środowiskowy Dom Samopomocy z Żuromina wystąpił jako pierwszy i przedstawił balladę o Pancernych z polskiego serialu telewizyjnego „Czterej Pancerni i pies”, Środowiskowy Dom Samopomocy z Torunia i Nidzicy zaprezentowały się w utworze „Szukaj mnie” – pochodzącego z polskiego filmu „Kogiel mogiel”, Środowiskowy Dom Samopomocy z Chełmna i Brodnicy przedstawiły publiczności piosenki z filmu muzycznego „Deszczowa Piosenka”, Środowiskowy Dom Samopomocy z Lidzbarka wykonał piosenkę pochodzącą z serialu „Czterdziestolatek” pt: „Czterdzieści lat minęło”, Środowiskowy Dom Samopomocy z Ukty zaprezentował tytułowy utwór polskiego serialu pt: „ Adam i Ewa”, Środowiskowy Dom Samopomocy z Iłowa Osady wystąpił w pięknym amerykańskim  utworze „Bodyguard”, Środowiskowy Dom Samopomocy z Blizna zaprezentował układ choreograficzny do utworu „Dumka na dwa serca” pochodzącego z polskiego filmu historycznego „Ogniem i Mieczem”. Jako ostatni wystąpili Gospodarze tegorocznej Gali czyli Środowiskowy Dom Samopomocy z Działdowa w utworze pochodzącym z amerykańskiej komedii „Zakonnica w przebraniu”. Po występach wszyscy  zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a artyści za swoje zaangażowanie w  przygotowane występy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.  Podczas imprezy wszyscy zaproszeni gości mogli  kosztować pysznych słodkości, oraz posilić się obiadem. Oprawą muzyczną zajął się zaprzyjaźniony Dj. Kuba, który   porwał wszystkich do wspólnej i skocznej zabawy tanecznej.

Wszystkim przybyłym gościom składamy serdeczne podziękowania za włożony trud w przygotowanie występów artystycznych oraz za miłe słowa uznania. Dziękujemy i zapraszamy za rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *