Jesienne zawody sportowe ,, Laur Jesieni 2018″- Ukta- 19-20.09.2018

W dniach 19, 20 września 2018 r. uczestnicy ŚDS Działdowo brali udział w spotkaniu integracyjno – sportowym „Laur Jesieni”. Nasz dom został zaproszony przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym BETEZDA w Ukcie. Tegoroczne rozgrywki sportowe  w tym roku  odbyły się pod hasłem „Wodnik Szuwarek” i przebiegały w otoczeniu przepięknego jeziora i przystani żeglarskiej położonej w Ośrodku Wypoczynkowym „Wodnik” w Rucianem – Nidzie. Po dotarciu na miejsce i zameldowaniu się mogliśmy podziwiać przepiękną przyrodę otaczającą ośrodek delektując się przy tym pysznym ciastem i kawą. No ale w końcu przyjechaliśmy na zwody sportowe i z niecierpliwością nie mogliśmy się ich doczekać. Organizatorzy przygotowali 5 stanowisk, na których każdy Dom, a było ich naprawdę dużo, miał do wykonania jakieś zadanie. Były tory przeszkód z „wodnikowym” parasolem, był rzut płetwą do „jeziorka”, bieg slalomem z kołem i kamizelką ratunkową a nawet rzut „kurą” do basenu. Nasi uczestnicy wykazali się wielkim sprytem, pomysłowością i szybkością pokonując wszystkie tory ale przede wszystkim wielkim zaangażowaniem i zespołowością, które przyniosły im zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji. Nasi uczestnicy Paweł, Andrzej, Włodzimierz i Adam zdobyli Puchar Starosty Piskiego XIV Jesiennych Zawodów Sportowych „Laur Jesieni” 2018.

Jesteśmy z nich bardzo dumni i bardzo im gratulujemy. Oprócz rozgrywek sportowych były także rozgrywki w przeciąganiu liny. Naszym uczestnikom udało się wywalczyć 2 miejsce. Naprawdę dali z siebie wszystko i niewiele zabrakło im do zwycięstwa. Po wyczerpujących zawodach przyszedł czas na zasłużony odpoczynek i jedzonko. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników grill oraz przepyszny żurek. Najedzeni i wypoczęci mogliśmy zacząć pląsy, bo czekała na nas również dyskoteka pod chmurką. Wielką niespodzianką dla  wszystkich była fotobudka, gdzie uczestnicy w różnych strojach i przebraniach mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Drugi dzień zawodów upłynął nam pod hasłem relaksu i odpoczynku gdyż zaraz po śniadaniu i ogłoszeniu wyników czekał na nas wspaniały rejs statkiem po jeziorze Nidzkim przez zabytkową śluzę na Guziance. Rejs bardzo nam przypadł do gustu, gdyż wszyscy mogliśmy zrelaksować się w otoczeniu przepięknego krajobrazu Mazur. Po wspaniałym rejsie i pysznym obiedzie wróciliśmy do Działdowa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *