Misterium Męki Pańskiej- 12.04.2019

Wielki Post to czas wyciszenia, zadumy i refleksji. W oczekiwaniu na zmartwychwstania Jezusa bierzemy udział w różnego rodzaju nabożeństwach wielkopostnych by jeszcze bardziej móc przeżywać ten wyjątkowy czas.

Jak co roku nasi uczestnicy przygotowali Misterium Męki Pańskiej. Pod okiem naszych terapeutek podjęli się nie lada wyzwania i wspólnie przygotowali Drogę Krzyżową. W tym roku nasi uczestnicy wcielili się w role biblijnych postaci i zaprezentowali nam przepiękne przedstawienie w postaci teatru cieni. Dzięki odegraniu każdej ze scen Drogi Krzyżowej mogliśmy wspólnie przeżywać każdy moment i wyobrazić sobie jakże trudną i męczeńską drogę musiał przejść Pan Jezus. Słyszane w tle rozważania dotyczące choroby, cierpienia, nadziei czy godności osób starszych i chorych jeszcze głębiej pozwoliły naszym uczestnikom przeżywać kolejne stacje Drogi Krzyżowej.  Ruchome sceny w postaci ruchu i cienia, pobudzały naszą wyobraźnię i pozwoliły ukazać realizm i wiarygodność emocji. Dopełnieniem całości była także scenografia wykonana także przez naszych uczestników i terapeutów.

Było to bardzo piękne i wzruszające przedstawienie, bardzo dziękujemy naszym aktorom oraz terapeutom za przygotowane Misterium, które wzbudziło w nas tyle emocji i wzruszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *