Jubileusz 20-lecia Działdowskiego Centrum CARITAS i Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Diecezji Toruńskiej w Działdowie- 18.10.2018

W czwartek 18 października 2018r.  Działdowskie Centrum Caritas i Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Toruńskiej w Działdowie świętowały jubileusz 20-lecia działalności.  Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w  kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, której  przewodniczył bp Wiesław Śmigiel. W uroczystościach jubileuszowych wzięli udział kapłani, Szkolne Koła Caritas, Środowiskowe Domy Samopomocy, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele mundurowi, Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli a także Kierownicy i Dyrektorzy Ośrodków Pomocy a także liczne grono przyjaciół.

W homilii Ksiądz Biskup nawiązując do ewangelicznej przypowieści o miłosiernym Samarytaninie podkreślił, że Pan Jezus uczy nas miłości do każdego człowieka. Miłości, która pochyla się nad potrzebującymi, nad ludzką biedą materialną i duchową. Taką miłość w naszej diecezjalnej wspólnocie w sposób szczególny realizuje Caritas.
Wyraził wdzięczność wobec wszystkich, którzy angażują się w dzieła miłosierdzia, zwłaszcza jako wolontariusze. – Miłość jest patrzeniem na człowieka nie po to, by się nim posłużyć ale, by mu służyć – mówił Ksiądz Biskup. Zaznaczył, że wiara bez czynów miłosierdzia jest pusta, a wszelkie nauczanie staje się tylko teologiczną dysputą. Wiara domaga się czynu, domaga się świadectwa. Na koniec mszy podziękowania  za wieloletni trud pracy, wyrozumiałość, zaangażowanie, pozytywną energię i chęć pomocy dzieciom,  osobom niepełnosprawnym oraz  potrzebującym otrzymali pracownicy z rąk  Ks. Biskupa Wiesława Śmigla.

Po Eucharystii zaproszeni goście spotkali się w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego Działdowskiej Agencji Rozwoju na  jubileuszowej gali, gdzie uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy zaprezentowali program artystyczny. Przedstawiono także dorobek Działdowskiego Centrum Caritas, wygłoszono okolicznościowe przemówienia i wręczono podziękowania osobom i instytucjom wspierającym działalność Caritas.

Dziękujemy wszystkim naszym Przyjaciołom za przybycie na uroczystość.  Przez 20 lat istnienia i działalności Caritas mieliśmy wiele okazji do twórczej współpracy. Jej owoce widoczne są na każdym kroku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *